Četli jste nějakou dobrou knížku? Podělte se do komentářů. :)

Eragon

13. července 2017 v 11:28 | Vendy |  Knihy
Zdravím všechny,
moc se omlouvám, že dlouho nevyšel žádný článek, ale měla jsem nějaké problémy s notebookem. Teď už je snad všechno v pořádku a můžeme se pustit do další super knížky a to Eragon. Tuto skvělou knihu napsal americký spisovatel Christopher Paolini narozený 17. listopadu roku 1983. Když knihu psal bylo mu pouhých patnáct let a okamžitě se stala velmi oblíbenou.
Eragon je součástí tetralogie (čtyř dílů), ikdyž původně měly být knihy tři. Třetí díl byl ale tak obsáhlý, že ho autor musel rozdělit na dva.
Děj: Příběh chudého farmářského chlapce Eragona, který najde v Dračích horách při lovu modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě - Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Na cestě ho doprovází tajuplný Brom, který toho ví hodně o dračích jezdcích a kouzlech. Naučí Eragona spoustu věcí. Po cestě zachrání překrásnou elfku Aryu, která byla vězněna Durzou. Jejich cesta končí u Vardenů - rebelů bojujících proti králi- kde se strhne bitva.
Postavy: Eragon - o této postavě se dá těžko mluvit, jelikož se během knihy velmi vyvine. Na začátku je to jenom farmářský kluk a na konci mladý dračí jezdec. Velmi ho ovlivní Brom a ostatní Vardenové
Arya - krásná a záhadná elfka, která pomáhá později Eragonovi nejen při jeho cestování, ale také kouzlení
Murtagh - kluk, který se musí vypořádat se svým osudem. Kdo doopravdy je menší spoiler :D
Brom - každý má svá tajemství, ale nikdo jich nemá tolik jako on. Oblíbená postava. Stařík, který ví co dělá.
Durza - stín. Černokněžník. Záporák. Kdyby tam nebyl, život by byl jednodušší.
Vztahy: Eragon x Safira - sdílí duši i myšlenky. Už od začátku si spolu rozuměli.
Eragon x Arya - Eragon je okouzlen krásou elfky, ale Arya to vidí jinak. Nebo ne?
Eragon x Brom - velice si rozumí. Zbytek je SPOILER pro druhou knihu.
Rasy: Lidé - ty asi všichni chápou. Kouzlit může jen málo z nich.
Elfové - velmi podobní lidem, oproti nim jsou rychlejší, silnější, žijí déle a všichni umí používat kouzla.
Trpaslíci - malí, chytří a kouzlit můžou jen někteří, ale mají rozdílná kouzla než elfové (lidé).
Urgalové - v první knize jsou popsáni velmi podrobně, já vám to zkusím shrnout, ale myslím, že si je každý představuje jinak. Jsou vysocí, mají rohy a jsou velmi odporní.


Skvělá kniha za pár dní přečtená. Doporučila bych ji trochu pokročilejším čtenářům, jelikož si Paolini libuje v dokonalém popisu věcí a situací. Čtenářovi to může pomoct v představivosti, ale některé by to mohlo nudit. Spousty důležitých postav jsem vynechala, jelikož tolik první díl neovlivňují, jako například Eragonovu matku (která zemřela dlouho před začátkem knihy), jeho strýce (který ho vychovával) nebo bratrance (který je pro něj jako bratr. Někdy se člověk může ztrácet v názvech a díky tomu je vepředu mapa Alagaezie (Alagezie) a vzadu výpis postav a slovník.


Paoliniho twitter: https://twitter.com/paolini

Obrázek obálky:
Výsledek obrázku pro eragon
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama