Četli jste nějakou dobrou knížku? Podělte se do komentářů. :)

Percy Jackson: Zloděj blesku (1. díl)

15. června 2017 v 14:33 | Vendy |  Knihy
Zdravím vás všechny,
dneska bych vás ráda seznámila s první fantazy knihou do které jsem se zamilovala. Percy Jackson od Ricka Riorada.
Děj: Příběh je o dvanáctiletém klukovi jménem Percy Jackson, který jednoho dne zjistí, že je polobůh a že jeho nejlepší přítel je Satir. Konečně se začíná něco dozvídat o svém tajuplném otci, do kterého se jeho maminka zamilovala na pláži před třinácti lety. Právě ona žena Sally Jackson je při pokusu o záchranu svého syna unesené bohem podsvětí Hádem. Percy se dozvídá, že je obviněn z krádeže Diova blesku a společně se svým nejlepším přítelem satyrem Groverem a dcerou Athény Annabeth se vydává na výpravu blesk najít a doufá, že zachrání i svojí milovanou maminku.
Vztahy postav: Percy x Grover - nejlepší přátelé na život a na smrt. Hned od začátku je jasné, že Grover je schopen udělat cokoliv aby Percyho ochránil, a z jeho strany je to stejné. Vtipkuju a dokážou si porozumět.
Annabeth x Percy - je hodně těžké vystihnou jejich vztah z prvního dílu, když už mám za sebou dalších deset. Annabeth Percyho ze začátku nenávidí, ale později je jasné, že z nich budou spojenci. Annabeth je jakožto dcera Athény velmi chytrá a dokáže si poradit v každé situaci.
Percy x Dionýsos - ehm... buďme rádi, že Percy není delfín. Dionýsos tohoto malého hrdinu už od začátku nenávidí, jelikož byl odsouzen na sto let vést tábor polobohů.
Bohové: Zeus - hlavní bůh, je to bůh blesků a hromů
Poseidon- bůh moří, Percyho otec
Athéna - bohyně moudrosti a bojových strategií Annabethina matka
Dionýsos - bůh vína a oslav, je na sto let odsouzen, aby vedl tábor Polokrevných ( polobohů )

Tuto knihu doporučuju hlavně holkám ve věkové kategorii od 11 do 13 let. Knihy prakticky rostou svou vytížeností a humorem s vámi.
Pro méně náročné čtenáře.

http://www.databazeknih.cz/knihy/percy-jackson-zlodej-blesku-24145

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama