Četli jste nějakou dobrou knížku? Podělte se do komentářů. :)

Percy Jackson - recenze

18. června 2017 v 19:49 | Vendy |  Celkové recenze
(Článek může obsahovat spoilery. Pokud jste knihy nečetli tak vám nedoporučuji si ho číst. Byli jste varováni.)
Zdravím všechny,
dneska vám nabízím první celkovou recenzi tohoto blogu a to na Percyho Jacksona.
Percy Jackson má pět dílů, o kterých si můžete přečíst na tomto blogu a autorem celé série je Rick Riordan o kterém si informace také můžete přečíst zde.
Na Percyho Jacksona jsem narazila tak, že jsem viděla film, který se mi zdal naprosto úžasný. Jednou jsem byla u kamarádky a ta tam měla první díl celé série a tak jsem si řekla, že bych si to mohla přečíst. Okamžitě jsem se do světa řecké mytologie uprostřed New Yorku zamilovala. Bylo to úžasné.
Percy byl hned od začátku vtipný. Postupně jak rostl, se trochu změnil, ale vždy jen k dobrému. Hlavně si konečně uvědomil, že je zamilovaný do Annabeth, což zjistil asi jako poslední. Jejich vztah je naprosto dokonale popsán a je to můj první nejoblíbenější pár, o kterém kdy Rick psal. Annabeth je chytrá a bojovná a s Percym se vždy naprosto vždy dokonale doplňují. Annabeth ale dlouho bojuje, jelikož dříve byla zamilována do svého kamaráda Luka, jak se ale nakonec ukáže, nikdy k němu necítila to co k Percymu. Stejně je to i s Percym a Rachel, takže pokud je tu někdo požád shipuje, je to hodně vytrvalý člověk.
Celá série je napsaná humorným stylem a díky tomu a také díky velkým písmenům jí můžete mít přečtenou klidně i za dva týdny. První kniha mi trvala přečíst tři dny, druhá už jen dva. Pokud se rozhodnete si knihu přečíst a zároveň se podívat na film a užít si obojí, nejprve se podívejte na film, jelikož po přečtení knih se vám naprosto zhnusí. Později přidám článek o tom, jak jsou film podle knih skoro vždy nepřesné, takže pokud nějaký takový znáte, podělte se do komentářů.
Pokud vás Percy Jackson nezaujal, tak vás určitě nebudou bavit ani ostatní Rickovy knihy. Většina je totiž psána stejným způsobem. Percy je psán tak, že nám Percy jakoby "vypráví" svá dobrodružství a čtenáři jsou tak díky tomu více zapojeni, jelikož jsou i párkrát osloveni.
Jak už jsem zmiňovala v článku o prvním díle, celá série doslova roste s vámi. Já jsem začala ve dvanácti, kdy mi byl Percy nejblíž, jelikož byl ve stejném věku a teď kdy je mu šestnáct, si jsme stejně blízko. Pokud si ale Percyho rozhodnete přečíst teď a je vám třeba patnáct nebo deset, vůbec to nevadí, ale je možné, že náročnější čtenáře by nemusel Percy tak moc oslovit.

Hodnocení knihy: 10/10

Doporučená věková kategorie: 11-13 let

Počet knih: pět


Autor: Rick Riordan
instagram: https://www.instagram.com/rickriordan/


Postavy (by Viria):
Percy Jackson:
Výsledek obrázku pro viria percy jackson
Annabeth Chase:
Výsledek obrázku pro viria percy jackson
Luke Castellan:
Výsledek obrázku pro viria luke castellan
Clarisse La Rue:
Výsledek obrázku pro viria clarisse
Rachel Elizabeth Dare:
Výsledek obrázku pro viria rachel
Grover Underwood (Percyho nejlepší kamarád) :
Výsledek obrázku pro viria grover underwood
Tyson (Percyho nevlastní bratr) :
Výsledek obrázku pro viria tyson
Sally Jackson (Percyho maminka)- vím, že na obrázku nejde moc vidět jak vypadá, ale přesto jsem ho tu musela dát, protože je krásný :
Výsledek obrázku pro sally jackson viria
Thalia Grace:
Související obrázek
Nico Di Angelo:
Výsledek obrázku pro nico viria
na Nica je opravdu hodně obrázků a bylo těžké vybrat, takže snad se líbí :)


No a to bude asi všechno. Gratuluji, pokud jste si to přečetli a dokoukali celé ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama