Četli jste nějakou dobrou knížku? Podělte se do komentářů. :)

Percy Jackson (4. a 5. díl)

18. června 2017 v 19:12 | Vendy |  Knihy
Percy Jackson: Bitva o Labyrint a Percy Jackson: Poslední z bohů
Zdravím všechny,
dneska se konečně dostávám k čtvrtému a pátému dílu Percyho Jacksona od známého amerického autora Ricka Riordana. Pokud byste nevěděli kdo tento úžasná muž je, nebo byste si chtěli od něj přečíst něco jiného, mezi rubrikami Autoři najdete vše, co potřebujete. Ale teď už zase zpátky k Percymu.
Děj: Čtvrtý díl začíná tak jak už by se to dalo čekat, Percy nastupuje na další školu. Tentokrát je to ale jenom prohlídka, jelikož je začátek prázdnin. Percy na škole potkává holku, se kterou se setkal ve třetím díle, když hledal Annabeth. Rachel Elizabeth je zrzavá holka, která je ochotná Percymu pomoct, pří průchodu Daidalovým labyrintem. A tak začíná další výprava s Percym, Annabeth a Rachel proti Lukovi Castellanovi a Kronově armádě.
Pátý díl začíná naprosto nevině a to tak, že si Percy procvičuje řízení auta. Moc dlouho mu to ale nevydrží a on už se ocitá na Lukově lodi s pokusem zničit ji. Při tomto pokusu přichází o přítele a poté se vrací do tábora Polokrevných. Celý tábor, až na Aresovy potomky, odjíždí do New Yorku utkat se s titány a bojovat za budoucnost nejen svoji, ale celého lidstva.
Vztahy postav: Annabeth x Percy- nejkrásnější pár všech Rickových knih. První pusa a naprosto dokonalé chvíle těchto dvou postav dokáže opravdu až dojat. Nemám víc slov.
Percy x Poseidon - v těchto knihách je jejich vztah ještě důležitější než dřív. Myslím, že žádný polobůh nemá tak dobrý vztah se svým božským rodičem jako Percy.
Annabeth x Luke - zezačátku skoro sourozenci, na konci nepřátelé. Vztah těchto dvou postav je pro celou sérii velmi důležitý, ale nejdůležitější je až v pátém díle.
Silena x Clariss - nejlepší kamarádky, které jsou schopné obětovat svůj život pro záchranu všeho.

Pokud si knihy chcete přečíst, rozhodně neváhejte ani vteřinu.

Informace o čtyřce: http://www.databazeknih.cz/knihy/percy-jackson-bitva-o-labyrint-69644
Informace o pětce: http://www.databazeknih.cz/knihy/percy-jackson-posledni-z-bohu-87012
autor Rick Riordan instagram: https://www.instagram.com/rickriordan/

autor Rick Riordan twitter: https://twitter.com/camphalfblood

Obrázek obálky čtvrtého dílu:
Obrázek obálky pátého dílu:
Výsledek obrázku pro poslední z bohů
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama