Četli jste nějakou dobrou knížku? Podělte se do komentářů. :)

Percy Jackson (2. a 3. díl)

17. června 2017 v 12:02 | Vendy |  Knihy
Percy Jackson: Moře nestvůr a Percy Jackson: Prokletí titánů
Zdravím všechny,
dneska bych vás chtěla seznámit s dalšími díly Percyho Jacksona a to s druhým a třetím.
Děj: Druhý díl nás hned na začátku seznamuje s novou postavou Tysonem, jak později zjistíme kyklopem a Percyho bratrem. Percy je na další škole, ze které ho zřejmě stejně vyhodí, když najednou se při hodině tělocviku svrhne bitva na život a na smrt. Percy poté s Tysonem a Annabeth - se kterou se měl později sejít- utíká zpět do Tábora polokrevných. Zjišťuje, že jeho nejlepší kamarád Grover je v nebezpečí a vydává se na nebezpečnou výpravu za nejen jeho záchranou, ale také za záchranou Cheirona, který je obviněn z pokusu o otravu borovice, kterou vytvořil Die jako poslední záchranu své dcery Thálie.
Třetí díl se už více přibližuje k faktu, že Percy stárne, že už to není ten dvanáctiletý vystrašený kluk s dyslexii. Celý příběh začíná ve chvíli kdy Percy, Annabeth a nově objevená postava Thálie míří vyhledat nové polobohy na jednu školu. Jak to tak ale bývá, něco se zvrtne a celé to skončí tak, že je Annabeth unesena. Objevují se zde ale Artemidiny lovkyně s Zoe Večernicí v čele a nová výprava může začít. Percy ale není pozvaný, a jelikož je přesvědčený že musí Annabeth pomoct na výpravu se vydává sám a tajně.
Vztahy postav: Annabeth x Percy - díky tomu kolikrát už společně málem několikrát zemřeli, se jejich vztah prohlubuje. S rostoucím věkem roste také vztah Percyho a Annabeth. Je vidět jak oba dva jsou schopni pro toho druhého zemřít, zvláště ve třetím díle.
Annabeth x Thalia - Thalia Annabeth zachránila, když Annabeth jako malá utekla z domu a společně s Lukem Castellanem. Jsou to spíše sestry než kamarádky.

Percy x Thalia - jde vidět, že jsou to děti jedněch z nejsilnějších bohů. Percy částečně žárlí, kolik pozornost si Thalia dokáže na sebe přivolat, ale později se z nich stávají mnohem lepší přátelé, díky vztahu jaký oba mají k Annabeth.

Tuto knihu bych doporučila snad úplně všem. Autor Rick Riordan je skvělý v tom co dělá a určitě byste si od něj měli něco přečíst.

Informace o dvojce: http://www.databazeknih.cz/knihy/percy-jackson-more-nestvur-31011
Informace o trojce: http://www.databazeknih.cz/knihy/percy-jackson-prokleti-titanu-44584
autor Rick Riordan instagram: https://www.instagram.com/rickriordan/
autor Rick Riordan twitter: https://twitter.com/camphalfblood

Obrázek obálky Moře nestvůr:
Výsledek obrázku pro moře nestvůr kniha
Obrázek obálky Prokletí titánů:
Výsledek obrázku pro prokletí titánů kniha
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama